Dane statystyczne Polski

Osoby zainteresowane statystyką, bądź też poszukujące danych statystycznych Polski, mają obecnie do wyboru wiele źródeł zawierających niezbędne im informacje. Pierwszym krokiem jaki podejmują szukający danych na temat naszego kraju jest bez wątpienia Internet. Wpisując w wyszukiwarkę frazę ‘dane statystyczne Polski’ otrzymujemy wiele stron wyników zawierających podane przez nas zapytanie.

Jakie dane statystyczne Polski znaleźć możemy w Internecie? Na stronach Głównego Urzędu Statystycznego publikowane są roczniki statystyczne, których wydania elektroniczne zawierają dokładnie to samo, co wydania w formie papierowej. Można zatem poznać wszystkie dane statystyczne na temat polskiej produkcji przemysłowej, polskiego rolnictwa czy też handlu. Nie ma takiej dziedziny życia, nauki i pracy, która nie znalazłaby swojego miejsca w roczniku.

O ile Internet prezentuje nam wyłącznie dane statystyczne Polski z ostatnich lat, o tyle w bibliotekach i samym Głównym Urzędzie Statystycznym (bądź jego wojewódzkich siedzibach) znaleźć możemy dane statystyczne Polski od początku prowadzenia badań statystycznych, czyli od roku 1921, z przerwą przypadającą na lata II wojny światowej. Wiele danych zostało już zdigitalizowanych, jednak niektóre nadal dostępne są użytkownikom wyłącznie w formie papierowej.

Dane statystyczne Polski są niezwykle przydatne magistrantom i doktorantom podczas pisania prac, prowadzenia badań i analiz. Dane statystyczne Polski stanowią również niezbędne źródło wiedzy na temat życia w naszym kraju przed laty.

Dodaj komentarz